Hasičské závody v Zárybech

Hasičské závody, 2017, Záryby

V sobotu 3.6.2017 se konaly již tradiční hasičské závody v Zárybech. Letos se jednalo o 14. ročník o pohár starosty obce. Na tyto závody jsme se připravovali už několik dní dopředu (zakoupení cen a pohárů, zapůjčení terčů, přetlakového ventilu a stopek, zajištění rozhodčích a zdravotníka, atd.). Touto cestou bych rád poděkoval za pomoc lidem, kteří se podíleli na těchto přípravách.

Jak už bývá zvykem na domácích závodech, vždy se k nám sjede mnoho družstev z různých koutů Mělnického okresu. Letos přijelo celkem 15 družstev. Na závody jsme sestavili kromě A mužstev mužů a žen i B mužstvo mužů. Takže celkem závodilo 18 družstev z toho 11 mužských a 7 ženských. Jako první se na start postavili kluci. Náš tým ve složení Michal Kutílek, Patrik Vacek, Karel Mifka, Luboš Krejza, Jirka Kalina, Pavel Krtek a Martin Brůža se postavil na start jako třetí v pořadí a svým pouze průměrným časem 34,62 s obsadil po prvním kole sedmou příčku. Naše B-mužstvo nás s fantastickým časem 30,50 s překonalo a umístilo se na průběžném třetím místě. Protože jsme se chtěly předvést před domácím publikem, ale hlavně se nenechat porazit naší rezervou, museli jsme náš čas ještě o pár vteřin vylepšit, což se nám nakonec povedlo. V našem rekordním čase 30,16 s jsme poskočili vpřed ve startovní listině a obsadili jsme konečné 4. místo. Po nás sice ještě šlo naše B mužstvo, ale už nedokázalo odpovědět na náš čas a celkově se umístili na velmi pěkném 6. místě. První se umístili borci ze Střem, druhá skončila Libiš a třetí Blata.

Po přestávce a stanovené upravě trati začal závod žen. Hned jako první šly na start naše děvčata ve složení Milada Bacovská, Pavla Burešová, Veronika Jakubová, Radka Blanárová, Adéla Krpejšová, Eliška Hlásná, Mirka Blanárová,Klára Brůžová a Lucka Suchá. První pokus se jim stejně jako nám nevydařil tak jak měl a díky drobným chybám se umístily s časem 33,91 s na 3. místě. Ve druhém kole se naše děvčata sice zlepšila ale i tak s časem 31,33 s zůstaly na třetí pozici.

Po skončení útoků bylo vyhodnocení a předání cen. Na závěr mě dovolte ještě jednou poděkovat všem, kteří se zasloužili o hladký a bezproblémový průběh těchto závodů.

Aktualizováno: Neděle, 25 Červen 2017 11:15

Kovošrot 2017

Kovošrot 2017

Dne 18.3.2017 se pořádala brigáda z řady dalších činností SDH Záryb a to sběr kovového odpadu. Sraz na tuto akci byl v 9:00 u místní hasičárny. Náladu po ránu nám nezkazilo ani tak počasí, jako spíše lapkové, kteří se pokoušeli ukrást pro nás připravený železný šrot. Během dne se potom počasí trošku umoudřilo a tak jsme v pohodě nasbírali dva plné kontejnery. Na tuto akci tak, jako vždycky, přišla velká většina členů SDH a všem, kteří se účastnili patří náš dík. Sběr splnil hned dva účely. Jedním bylo naplnit naší nově zřízenou kasu, tak abychom mohli pro naše občany pořádat různé akce a druhým pak dobrý pocit, že jsme pomohli "uklidit" naší vesničku.

Aktualizováno: Pondělí, 08 Květen 2017 20:05

Činnost zárybských hasičů v roce 2016

Betlémského světlo 2016

Rok 2016 byl pro zárybské hasiče víceméně ve znamení práce. Především to byly hasičské výjezdy ale i různá pomoc spolkům v obci. Tento rok naše jednotka zasahovala celkem osmkrát. Poprvé to byla likvidace divokých včel v Martinově, které ohrožovaly přilehlé domy. Následoval zásah ve firmě Armogroup při kterém jsme opět měli co dočinění s nebezpečným hmyzem. Nejvíce výjezdů pak bylo během jednoho dne a to 28. 7. 2016. Jak každý ví, tento den se přehnala přes naši obec velmi silná průtrž mračen doprovázená silným vichrem. Vyjížděli jsme celkem pětkrát a to k spadlým stromům u hospody, u Křemela, u kynologického klubu, u horní bytovky a k následnému odčerpání vody ze sklepa rodinného domu. Sršni ohrožovali občany Záryb i v našem posledním zásahu roku 2016.

Naše jednotka se loni zúčastnila i třech zajímavých školení. V létě školení velitelů a strojníků v Mladé Boleslavi. Teoretické ale i praktické informace v používání vodního člunu, které nám bylo vysvětleno a ukázáno hasiči ze Staré Boleslavi v Zárybech na Labi. Nakonec školení od našeho velitele v nácviku tvorby dálkového vedení, které jsme si prakticky vyzkoušeli při zalévání místního fotbalového hřiště. Tyto školení nám předali neocenitelné zkušenosti k naší další činnosti.

Loni jsme opět pořádali nebo pomáhali s přípravami různých zajímavých akcí, které se u nás v obci konají. Dlouhodobě nedílnou součástí naší činnosti je příprava hranice na pálení čarodějnic, s kterou nám pomohli i mladší kluci z obce. V červnu jsme pořádali ve spolupráci s TJ Záryby a obcí baráčníků dětské sportovní odpoledne, na kterém jsme zajistili některá stanoviště. V loňském roce, jsme také pořádali hasičskou zábavu v místní sokolovně a rok 2016 jsme ukončili pořádáním Betlémského světla.

Abychom pořád jen nepracovali, měli jsme loni i odpočinkové činnosti. Patřila mezi ně návštěva muzea ve Zbirohu a sraz hasičských trambusů v Dolní Poustevně.

Sraz hasičských trambusů v Dolní Poustevně.

Někteří z vás, si možná všimli změny naší hasičské zbrojnice. Po léta popraskané a začouzené vnitřní stěny byly v dezolátním stavu a potřebovaly zrekonstruovat. Brigádní činností se nejen na opravě stěn, ale i na údržbě celého objektu, podíleli mnoha hodinami naši členové, za což jim patří velké poděkování.

Aktivita našich dobrovolných hasičů je samozřejmě daleko širší, je třeba vzpomenout na pořádání červnových hasičských závodů o pohár starosty obce, účast na hasičských závodech v sousedním Křenku, práce s dětmi v kroužku mladých hasičů. Rovněž jsme fotbalovému oddílu pomáhali se zaléváním povrchu fotbalového hřiště a dohlíželi na konání hudebního koncertu v naší obci.

Na závěr mi dovolte poděkovat obci za celoroční podporu, bez které by naše činnost nebyla tak bohatá a doufat, že tato pomoc bude i v roce 2017.

Aktualizováno: Neděle, 05 Únor 2017 12:58

Nacházíte se zde: Úvod