SDH Záryby

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Konětopy (okres)

Email Tisk PDF

V sobotu 15.5.2010 jsme vyjeli do Konětop na okresní kolo v požárním sportu. Jednalo se o závody jednotlivců 100m, štafetu 4x100m a požární útok. Ve všech kategoriích soutěžili jak muži tak i ženy. Počasí nám i přes negativní předpověď přálo, tak jsme si soutěž užili tak jak se sluší a patří:-)

Naše mužstvo žen obhajovalo loňské vítězství, ze kterého postoupili již podruhé na krajské kolo. Muži neobhajovali žádný titul, ale k soutěži vyrazili "urvat" co nejvíce bodů do mělnického poháru. V okresním kole se totiž bodů připisuje dvojnásobek.

Soutěž začala štafetou, kde za nás soutěžilo vždy po dvou družstvech. Počítal se vždy lepší čas a po odběhnutí ženy skončili na prvním místě a muži na šestém. Pro oba týmy to byly hezké výsledky.

Následovaly závody jednotlivců na 100m překážek. Pokus organizátorů o současný rozběh 2 mužů a 1 ženy se ukázal pro nás nevyhovující, kdy za nás startovali dva soutěžící. Bohužel naše hadice nešly zapojit do půjčeného rozdělovače a pokus Ondry Urbana z tohoto důvodu skončil jako neplatný. Po této zkušenosti už jsme nedovolili start dvou našich soutěžících zároveň a poté už běhali muži a ženy zvlášť.

V jednotlivcích muži obsadili příčky někde uprostřed startovní listiny a ženy obsadily první tři pozice ve složení:

1. Veronika Jakubová
2. Radka Blanárová
3. Tereza Bacovská

Po krátké přestávce a úpravě trati začaly požární útoky mužů. Běhal se jeden pokus, tak bylo potřeba velké soustředění. V některých z nás toto soustředění vyvolává nepříjemné pocity v břiše a zelený výraz ve tváři:-) Naštěstí vše proběhlo bez velkých problémů a muži mohli jít ke startovní čáře. Po výstřelu ze startovní pistole vše opadlo a vyrazili jsme k platu. Voda byla rychlá, proudy připraveny, tak nám nic nebránilo velmi hezkému nástřiku terčů. Proudy nastříkali prakticky současně a čas 30,75s nás posunul na první příčku v požárním útoku.

Po zkrácení trati na start nastoupily naše ženy. Podle výrazu v jejich tváři bylo vidět, že k soutěžení mají profesionální přístup. Vše proběhlo bez sebemenšího problému a s podobným časem jako muži se staly vítězi v požárním útoku.

Po sečtení všech časů a vyhodnocení výsledků se muži umístili na krásném třetím místě a ženy na ještě krásnějším prvním.  Zároveň jim toto umístění umožnilo postup na krajské kolo, které se koná 19.-20. června.

Nacházíte se zde: Soutěže 2010 Konětopy (okres)