SDH Záryby

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Hasičské závody v Zárybech

Email Tisk PDF

Hasičské závody, 2015, Záryby

12. ročník hasičských závodů o pohár starosty obce se konal 6.6.2015 v Zárybech. Jako vždy jsme se na ně začali připravovat už 14 dní předem (zakoupení pohárů a cen, zapůjčení stopek a přetlakového ventilu, vyzkoušení terčů, zajištění rozhodčího a zdravotníka, atd.). Tímto děkuji všem, kteří pomáhali nebo se jinak účastnili těchto příprav. Když bylo vše připraveno, mohly závody začít.

Každý rok se našich domácích závodů zúčastní velký počet závodníků a i tentokrát to nebyla žádná vyjímka. Celkově přijelo 17 družstev. Záryby stejně jako minulý rok daly dohromady i B mužstva mužů a žen. Takže celkem závodilo 21 týmů z toho 12 mužských a 9 ženských. Jako vždy se začalo od mužů.

Trochu stresu a nervozity začalo panovat už na startu, když jsme si vylosovali né moc populární startovní číslo jedna. První pokus se nám vcelku vydařil i když jsme se dopustili drobných chyb, ale s časem 34,73s jsme obsadili průběžnou pátou příčku. Ve druhém kole jsme se chtěli předvést před domácím publikem, které nás přišlo podpořit v hojném počtu a s časem 30,40s se nám to taky podařilo. Celkově jsme se umístili na čtvrtém místě.

Naše B-mužstvo v prvním pokusu nastříkalo za 37,70s a ve druhém kole svůj výkon vylepšilo na čas 35,40s a obsadilo v konečném pořadí deváté místo. Celkově na prvním místě skončili hasiči ze Střem, druhé bylo družstvo ze Dřís a třetí příčku obsadili hasiči z Libiše.

Letos se opět předvedli i nejmenší hasiči, kteří divákům pod vedením trenérek Radky Blanárové mladší a starší ukázali že zvládají požární útok stejně dobře jako dospělí.

Naše děvčata se postavila na start jako třetí v pořadí a časem 32,56s, se zařadila po prvním kole na průběžné druhé místo. Ve druhém kole většina týmu zlepšila své časy, a to i naše holky které s časem 30,17s obsadily bronzovou příčku. Druhý tým žen (maminy) předvedl velké zlepšení oproti minulému roku a s časem 36,50s obsadil osmou příčku, kterou si udržel i po druhém kole. První skončily dívky z Tuhaně a druhé bylo družstvo z Konětop.

Po skončení útoků bylo vyhodnocení a předání cen. Letošní rok jsme se snažili ukázat všem že pořád máme na to konkurovat ostatním týmům z kraje.

Nacházíte se zde: Soutěže 2015 Hasičské závody v Zárybech