SDH Záryby

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Hasičské závody v Konětopech

Email Tisk PDF

Hasičské závody, 2015, Konětopy

První závody po prázdninách, kterých jsme se zúčastnili, byly 5.9.2015 v Konětopech. Sraz a následný odjezd od hasičárny byl naplánovaný na 8 hodinu ranní. U jezera se sešel menší počet družstev než předešlé roky ale i tak se celkem zúčastnilo 16 družstev z toho 9 mužských a 7 ženských. Při rozlosování muži dostali první a ženy sedmé startovní místo. V Konětopech se kromě požárního útoku běhá i štafeta na 4x100m. Tuto disciplínu nijak netrénujeme, takže jsme neočekávali umístění na předních příčkách.

V prvním úseku se běhá domeček, kdy závodník v našem případě Petr Bača pomocí žebříku překonal 2 metry vysoký domeček. Pak předal štafetku Vencovi Záhorovi, který překonal dvoumetrovou bariéru. Jakub Čerňanský měl za úkol vzít do ruky štafetové hadice, přeběhnout kladinu zapojit jeden konec hadice do rozdělovače a na druhý nasadit štafetku. Na posledním úseku Michal Kutílek vzal hasicí přístroj, přenesl ho na určené místo a doběhl do cíle. S časem 90,29s jsme prvním pokusem obsadili páté místo. Díky drobným chybám jsme po druhém kole s časem 92,21s zůstali na 5 místě. Následovali požární útoky.

Nejdříve na start nastoupili muži. V naší sestavě byli Patrik Vacek, Michal Kutílek, Petr Bača, Jakub Čerňanský, David Franc, Pavel Krtek a Venca Záhora. Před těmito závody jsme měli pouze jediný trénink, jelikož jsme se nemohli z různých důvodů sejít. Proto jsme si moc nevěřili, že se dobře umístíme. Náš čas v prvním kole byl neuvěřitelných 31,93s a to nás rázem dostalo na první příčku tabulky. Ve druhém kole se díky chybám náš čas 44,87s o dost zpomalil. Bohužel ostatní týmy své časy zlepšili a hned čtyři závodní týmy se dostali před nás. Po skončení mužské části byla přestávka. Následně pak nastoupila družstva žen. Naše ženská sestava byla ve složení Milada Bacovská, Radka Blanárová st., Radka Blanárová ml., Veronika Jakubová, Eliška Hlásná, Adéla Krpejšová a Mirka Blanárová. Ženám se v prvním kole moc nedařilo a jejich pokus byl neplatný. Proto se museli ve druhém kole vyvarovat všech chyb. To se jim vcelku podařilo a s časem 37,68s se umístili stejně jako muži na pátém místě.

Jediné co v Konětopech nefungovalo, bylo počasí. Slunce jsme si moc neužili a proměnlivá síla větru připravovala mužstvům velmi těžké podmínky hlavně při útocích. I tak to byly vydařené závody, které po delším čase prověřili naší připravenost.

Nacházíte se zde: Soutěže 2015 Hasičské závody v Konětopech