SDH Záryby

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Hasičské závody v Zárybech

Email Tisk PDF

Hasičské závody, 2017, Záryby

V sobotu 3.6.2017 se konaly již tradiční hasičské závody v Zárybech. Letos se jednalo o 14. ročník o pohár starosty obce. Na tyto závody jsme se připravovali už několik dní dopředu (zakoupení cen a pohárů, zapůjčení terčů, přetlakového ventilu a stopek, zajištění rozhodčích a zdravotníka, atd.). Touto cestou bych rád poděkoval za pomoc lidem, kteří se podíleli na těchto přípravách.

Jak už bývá zvykem na domácích závodech, vždy se k nám sjede mnoho družstev z různých koutů Mělnického okresu. Letos přijelo celkem 15 družstev. Na závody jsme sestavili kromě A mužstev mužů a žen i B mužstvo mužů. Takže celkem závodilo 18 družstev z toho 11 mužských a 7 ženských. Jako první se na start postavili kluci. Náš tým ve složení Michal Kutílek, Patrik Vacek, Karel Mifka, Luboš Krejza, Jirka Kalina, Pavel Krtek a Martin Brůža se postavil na start jako třetí v pořadí a svým pouze průměrným časem 34,62 s obsadil po prvním kole sedmou příčku. Naše B-mužstvo nás s fantastickým časem 30,50 s překonalo a umístilo se na průběžném třetím místě. Protože jsme se chtěly předvést před domácím publikem, ale hlavně se nenechat porazit naší rezervou, museli jsme náš čas ještě o pár vteřin vylepšit, což se nám nakonec povedlo. V našem rekordním čase 30,16 s jsme poskočili vpřed ve startovní listině a obsadili jsme konečné 4. místo. Po nás sice ještě šlo naše B mužstvo, ale už nedokázalo odpovědět na náš čas a celkově se umístili na velmi pěkném 6. místě. První se umístili borci ze Střem, druhá skončila Libiš a třetí Blata.

Po přestávce a stanovené upravě trati začal závod žen. Hned jako první šly na start naše děvčata ve složení Milada Bacovská, Pavla Burešová, Veronika Jakubová, Radka Blanárová, Adéla Krpejšová, Eliška Hlásná, Mirka Blanárová,Klára Brůžová a Lucka Suchá. První pokus se jim stejně jako nám nevydařil tak jak měl a díky drobným chybám se umístily s časem 33,91 s na 3. místě. Ve druhém kole se naše děvčata sice zlepšila ale i tak s časem 31,33 s zůstaly na třetí pozici.

Po skončení útoků bylo vyhodnocení a předání cen. Na závěr mě dovolte ještě jednou poděkovat všem, kteří se zasloužili o hladký a bezproblémový průběh těchto závodů.

Nacházíte se zde: Soutěže 2017 Hasičské závody v Zárybech