Přátelé, kamarádi, členové našeho sboru a všichni ostatní skvělí spoluobčané obce Záryby!! V loňském roce jsme po dlouhých rozmluvách došli k názoru, že aby náš sbor mohl naplno plnit své povinnosti a chránit Vás a Váš majetek, budeme se muset poohlédnout po novějším zásahovém vozidle. Zakoupit novější vůz z vlastních prostředků, ale bohužel nebylo v našich silách a to i přes ochotu a podporu ze strany obce Záryby. Velitel Pavel Krtek zjišťoval veškeré informace ohledně dostupných vozů a možností, které máme, a v tom narazil na skvělého pana Bureše, který byl strůjcem celé myšlenky zkusit vybrat peníze společnými silami a založit transparentní účet. Nám se nápad líbil moc, a proto jsme v říjnu 2018 založili transparentní účet za účelem veřejné sbírky na nové hasičské auto. Aby se naše myšlenka dostala k Vám všem, rozhodli jsme se (opět nápad a sponzoring pana Bureše) vydat hasičské noviny, kde jsme Vám chtěli přiblížit, kdo vlastně jsme a o co se snažíme. V rámci novin byl i představen vybraný zásahový vůz Tatra 815 (CAS 32/8250/800), o který máme velký zájem a který je momentálně v nabídce od hasičských kolegů z Čelákovic. Za podobu a vytvoření novin vděčíme Jardovi Kalinovi a Terezce Novákové (autorka fotografií). Noviny jsme potom roznášeli v neděli 20. 1. 2019.

A teď hlavní myšlenka celého našeho článku a to je obrovské DÍKY!!!!!!!

Před i po publikaci hasičský novin začal zůstatek na účtu neskutečně přibývat! Zapojilo se Vás do teď strašně moc! - ať už místní nebo přespolní obyvatelé, podnikatelé, členové i nečlenové našeho sboru, ale i starší občané naší obce, kteří z už tak malého důchodu věnovali našemu sboru příspěvek. Lidé bez účtu nosí peníze na obec nebo svým známým, aby za ně peníze poslali... dokonce i tři králové nám vybrali krásnou částku! Prostě přišlo něco neskutečného, s čím jsme ani ve snech nepočítali a moc mile nás to všechny překvapilo. Věřte, že si vážíme každé koruny, kterou nám zašlete a je to pro nás důkaz Vaší přízně, podpory a zároveň hnací silou pro to, abychom byli v tom, co děláme ještě lepší.

V současné chvíli je na našem transparentním účtu neuvěřitelných 444 000,-!!!!!!!!!!!!!! A to jenom a pouze díky Vám!

Opravdu nevím, jak bych za nás všechny poděkovala, pouze můžu slíbit, že tu budeme vždy, když nás budete potřebovat! Ohledně automobilu samotného nyní čekáme na znalecký odhad, který nám osvětlí poslední nezodpovězenou otázku a to je přesná cena, za kterou budeme moct vůz zakoupit. V článku bylo sice původně uvedeno 800 000 Kč, ale jednalo se pouze o hrubý optimistický odhad z naší strany. Finální částku snad budeme znát co nejdříve. Takže si držme palce, protože díky přislíbené částce 300 000,- od obce Záryby, jsme již blízko reálného pořízení vysněného auta!! A věřte, že jestli se tak opravdu stane a nám se splní sen – poznáte to především vy!! Ještě jednou obrovské díky Vám všem!!!

Ohni zmar! Radka Blanárová Starostka SDH Záryby

Aktualizováno: Pondělí, 18 Únor 2019 19:06

100 let výročí založení Československa

Aktualizováno: Středa, 05 Prosinec 2018 15:08

Zřízení transparentního účtu

Zřízení transparentního účtu

Jelikož naše "Máňa" už začíná dosluhovat a nutí nás investovat do oprav, rozhodli jsme se, že začneme pátrat po náhradě. Byla vyrobena v roce 1984 a tudíž už má nejlepší léta za sebou.

Za tímto účelem jsme nechali zřídit transparentní účet, pomocí kterého bychom chtěli na novou cisternu sehnat peníze.

Číslo transparentního účtu je: 15015053/5500.

Za jakýkoli příspěvek předem děkujeme.

Nacházíte se zde: Novinky