SDH Záryby

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Odborná příprava JSDH Záryby

Email Tisk PDF

Odborná příprava velitelů a strojníků JSDH Záryby

Dne 13. dubna někteří naši členové jednotky vyrazili na školení odborné přípravy do Staré Boleslavi, které bylo pořádané naší domovskou stanicí HZS Mladá Boleslav. Celkem se školení zúčastnilo celkem asi 40 jednotek, ale i přesto bylo školení dobře zorganizované a celkem to na stanovištích odsýpalo.

Absolvovali jsme celkem 8 stanovišť a to:

Vyprošťování osob za ztížených podmínek - na tomto stanovišti jsme zasahovali v dýchací technice a zachraňovali jsme osobu ze zakouřeného prostoru. Jednalo se o 80kg figurínu a museli jsme ji snést z druhého patra. Abychom si to natrénovali, cvičně jsme museli figurínu odnést zpět, aby mohli zasahovat i naši kolegové z dalších jednotek.

Spojení – zde jsme vyzkoušeli spojení s našimi přenosnými radiostanicemi. Na stanovišti byl zřízen mobilní převaděč, který se používá, když je třeba pokrýt větší prostor pro mobilní radiostanice, například při vyhledávání osob v terénu.

Teoretická příprava – na tomto stanovišti jsme psali test znalostí, kdy jsme všichni uspěli

Fyzická příprava – fyzickou přípravu jsme prověřili v garáži HZS Stará Boleslav

Školení první pomoci – zde jsme diskutovali především nad tématem zastavení krvácení o ověřili si znalosti jak postupovat.

Jízda zručnosti – mezi kužely v lesním terénu jsme prověřili připravenost naší techniky. Úkolem byl slalom a couvání do stísněného prostoru.

Školení na nebezpečné látky – na této zastávce jsme se dozvěděli postupovat v případě styku s nebezpečnými látkami.

Sání – toto stanoviště se nacházelo u Labe a mělo prověřit připravenost jednotky na sání vody z přírodního zdroje. Předvedli jsme připravenost plovoucího čerpadla a odjeli na stanici HZS Stará Boleslav, kde jsme předali prezenční listinu a školení ukončili.

Školení pro nás bylo velice přínosné, protože bylo praktické a mohli jsme se pobavit s kolegy profesionály. U některých stanovišť jsme se i pěkně zapotili a proto jsme odjížděli domů s dobrým pocitem.

Ohni zmar Bc. Lukáš Cincibus Velitel družstva JSDH Záryby

Nacházíte se zde: Novinky Odborná příprava JSDH Záryby