SDH Záryby

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Školení hasičů 2014

Email Tisk PDF

Školení hasičů, 20. září 2014, Stará Boleslav

V sobotu 20.září se sbor dobrovolných hasičů ze Záryb zúčastnil školení hasičských jednotek které se opět konalo ve Staré Boleslavi.

Ale začněme pěkně od začátku, přípravy na školení probíhaly již týden před zahájením.

Opakovali jsme si různé druhy komunikace, práci v týmu, technické znalosti a první pomoc.

V sobotu se náš tým ve složení Petr Bača, Bohumil Cincibus, Lukáš Cincibus, Pavel Krtek, David Franc, Michal Kutílek a Pavel Škanta sešel v hasičárně. Tam jsme se převlékli do zásahových obleků a vyrazili do Staré Boleslavi, kde se konalo školení. Na místo jsme dorazili mezi prvními což jak se později ukázalo nám zkrátilo dobu čekání, protože jsme šli hned po nástupu na první stanoviště. Po příjezdu a nahlášení všech ostatních jednotek jsme byli informováni, že různé typy školení probíhají na více místech. Tři stanoviště se nacházely ve sportovním areálu Houštka, další tři v hasičárně ve Staré Boleslavi a poslední stanoviště bylo v obci Káraný.

První naše stanoviště bylo o nebezpečných látkách. Tady jsme byli zkoušeni z různých otázek týkajících se dekontaminace. Dále jsme vyjeli na stanoviště kde se kontrolovala zručnost strojníků. Na tomto místě jsme se dozvěděli jak se nově značí různé typy požárních vozidel a náš zkušený řidič Bohumil Cincibus si projel s hasicím vozem vyznačenou dráhu.

Na třech stanovištích v hasičárně jsme absolvovali simulovaný požár budovy se záchranou uvězněné osoby. Poté si strojníci i velitelé napsali kontrolní test a dále proběhla instruktáž v používání vysílaček.

Nakonec jsme se přesunuli na poslední dvě místa zpátky do Houštky. Tady jsme získali nové dovednosti ve slaňování a používání uzlů. Následně jsme probírali postup poskytnutí první pomoci člověku zasaženého elektrickým proudem.

Po splnění všech těchto zkoušek jsme se rozloučili a poděkovali pořádajícím hasičům. Určitě, se to všem líbilo tak jako mě a proto doufám že příští rok opět vyrazíme.

Nacházíte se zde: Novinky Školení hasičů 2014