Rekonstrukce hasičárny 2016

Sbor dobrovolných hasičů ze Záryb se postupně snaží zrekonstruovat celou hasičskou zbrojnici. Vše začalo v roce 2012 zateplením stropu. V roce 2014 následovala generální oprava podlahy a v letošním roce poslední úprava vnitřních stěn hasičárny.

Rekonstrukce hasičárny 2016

Jelikož práce bylo hodně, naplánovali jsme si celou akci do průběhu celého roku. Jako první jsme museli vystěhovat všechny věci z hasičárny, menší věci jsme uložili do zadní místnosti a pod přístřešek vedle hasičárny jsme uložili větší a objemnější. Poté následovala asi nejtěžší činnost z celé rekonstrukce a to oklepávání staré omítky ze zdí. Na tuto práci se nás scházelo vždy hodně, ale i tak to bylo velmi fyzicky náročné, ale hlavně se pracovalo v neskutečně prašném prostředí. Omítku jsme postupně oklepávali po čtyři víkendy koncem července a začátkem srpna. Když už jsme byli na samotné cihle došlo na postupný rozvod nové elektriky. Veškerou tuto práci provedl ve svém volnu Robert Krejčí, kterému za zvládnuté dílo patří velké poděkování. Poté už konečně následovalo nahození omítky a štukování, na které jsme si pozvali pana Plívu s panem Krejčíkem, kteří zvládli nahodit všechny stěny za necelý týden. Následovalo penetrování a 2x malování celé hasičské zbrojnice. Nakonec jsme přidělali zásuvky, světla a další elektrozařízení.

Vnitřek hasičárny v novém kabátku bude k vidění v sobotu 24.12.2016 od 10:30 hodin na Betlémském světle. Tímto bychom vás chtěli jménem celého SDH na tuto akci srdečně pozvat.

Nacházíte se zde: Novinky Rekonstrukce hasičárny 2016